Informator – sesje domowe

Miło Cię tu widzieć!

Skoro widzisz tą  stronę, to znaczy, że zarezerwowałaś termin sesji domowej. Na tej stronie postaram się zawrzeć odpowiedzi na wszystkie pytania, które mogą Ci przyjść do głowy przed naszym spotkaniem.

Po pierwsze chcę Ci bardzo gorąco podziękować za zaufanie! Jestem pewna, że Razem stworzymy zdjęcia, do których będziesz wracać latami.

Czy muszę przygotować mieszkanie?

Nie musisz specjalnie przygotowywać mieszkania. Nie przejmuj się też bałaganem – właśnie urodziłaś dziecko, masz do niego pełne prawo. Co najwyżej będziemy przesuwać rzeczy, żeby nie było widać na zdjęciach nieporządku. Zdjęcia będziemy robić w pokoju dziecka, Waszej sypialni, salonie – jeżeli macie ogródek, a pogoda dopisuje, możemy także wyjść na zewnątrz. Będę szukać najlepszego światła – dlatego nie zdziw się jeżeli poproszę o pozwolenie na przesunięcie jakiegoś mebla. Obiecuję, że wróci na swoje miejsce! Jeżeli jest to możliwe, na swoje łóżko połóż jasną narzutę, koc, albo po prostu użyj jasnej pościeli. Jeżeli masz trochę czasu, kup świeże kwiaty – zawsze dodają uroku fotografiom.

Jak ubrać się na sesję?

Całą rodziną możecie ubrać to co lubicie i w czym czujecie się swobodnie. Jednak oczywiście mam kilka sugestii – do których możecie, ale nie musicie się zastosować.
Unikaj napisów, logo, dużych nadruków i ostrych kolorów. Postaw na biele, pastele, szarości i beże. Panów proszę o założenie długich spodni. Świetnie sprawdza się komplet jeansy i biały t-shirt/koszula. Całą rodzinę proszę o pozbycie się skarpetek i kapci na czas sesj!
Dla noworodka przygotuj proszę jakieś proste białe lub jasne body/śpioszki, bez żadnego wzoru. Zwróć uwagę, żeby ubranko nie było za duże – podwinięte nogawki i rękawki źle wyglądają na zdjęciach. Pamiętaj, że gołe stópki maluszka są super urocze!
Staram się nie przeciągać sesji w nieskończoność, jednak dla najmniejszych modeli rezerwuję sobie troszkę więcej czasu. Dlatego nie stresuj się jeżeli trzeba będzie dziecko kilka razy przewijać, przebierać (bo mu się uleje), czy karmić. To normalne i jestem na to przygotowana.
Będę skupiała się na nowym członku rodziny i na pewno stworzę kilka portretów maluszka, jednak zależy mi na pokazaniu całej rodziny. Chętnie zrobię też zdjęcia starszego rodzeństwa.

I jeszcze kilka informacji

Większość informacji zawarta w tym akapicie to tylko sugestie. Potraktuj je z dystansem i dostosuj do siebie.

W Photoshopie i Lightroomie można czynić magię. Jednak pamiętaj, że program ma swoje ograniczenia, a pewne rzeczy są zwyczajnie bardzo, bardzo trudne i czasochłonne. Dlatego pomyśl przed sesją o zafarbowaniu odrostów, zadbaj o manicure (często robię zbliżenia dłoni), wyprasuj ubranie.

Jeżeli masz ochotę na profesjonalny makijaż – chętnie polecę Ci sprawdzone wizażystki. Koszt makijażu to około 250 zł.

Co zrobić w razie choroby?

Na co dzień pracuję z dziećmi, także tymi najmniejszymi i ich bezpieczeństwo jest dla mnie bardzo ważne. Jeżeli Ty, twój partner lub Twoje dziecko zachorujecie – bardzo proszę o kontakt i przełożenie terminu sesji. Nie martw się – gwarantuję, że znajdę dla Was czas.
Jeżeli ja lub ktoś z mojej najbliższej rodziny zachoruje poważniej niż katar –  też poproszę Cię o przełożenie terminu sesji. W ramach przeprosin otrzymasz dodatkowe ujęcie w prezencie.

Sprawy organizacyjne

Płatność za sesję możesz wpłacić na konto:
79 1950 0001 2006 0056 2297 0001
Fotografia Aleksandra Wilczek
ul. Sadowa 82/3 41-922 Radzionków
Możesz także zapłacić gotówką w dzień sesji (proszę o odliczoną kwotę).

FOTOGRAFIA ALEKSANDRA WILCZEK

nr konta: 79 1950 0001 2006 0056 2297 0001
Fotografia Aleksandra Wilczek

Nowe studio –  Bytom (Stolarzowice)

Email

ola@olawilczek.pl

Telefon

691 965 838

Polityka prywatności