side-area-logo

Czy warto robić sesję narzeczeńską?

Dlaczego warto robić sesję narzeczeńską?

Powiem Wam prawdę – sesja narzeczeńska jest ważna dla mnie jako fotografa tak samo, albo nawet bardziej niż dla Was. Dlaczego? Bo po prostu ułatwia mi pracę w dniu ślubu. Bardzo mi zależy żeby mieć czas na poznanie Was. Żebyście mogli oswoić się z aparatem i moim sposobem pracy. Umówmy się – niecodziennie biega za Wami człowiek z aparatem, śledząc prawie każdy Wasz ruch. To może być lekko stresujące, a ja nie chcę być powodem Waszych stresów w dniu ślubu. Sesja przedślubna pomaga Wam zaprzyjaźnić się z obiektywem i … ze mną. Przychodząc do Waszego domu na przygotowania nie jestem już całkowicie obcą osobą i nie krępuje Was moja obecność.Poza tym sesja narzeczeńska ma jeszcze jedną zaletę – daje Wam potwierdzenie, że dobrze wybraliście fotografa ślubnego. Dostaniecie zdjęcia, które Was zachwycą i będziecie wiedzieć, że te ze ślubu będą tak samo dobre!

Właśnie dlatego warto zrobić sesję narzeczeńską –  co więcej, właśnie dlatego dostajecie ją ode mnie w prezencie, jako część reportażu ślubnego.

Do czego wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?para w trakcie seji narzeczeńskiejpara w trakcie seji narzeczeńskiejpara w trakcie seji narzeczeńskiej

Tak naprawdę – Wasza wyobraźnia jest jedynym ograniczeniem. Na weselach albo na blogach ślubnych widziałam bardzo wiele realizacji w wykorzystaniem fotografii. Niektóre są naprawdę kreatywne i mogą zaskoczyć gości!

  • Pierwsze co przychodzi do głowy to dekoracja sali weselnej. I to obojętnie w jakim stylu jest wasza uroczystość – wesele rustykalne, boho, glamour, rock&rollowe – zdjęcia sprawdzą się zawsze. Możecie np. wydrukować fotografię w dużym formacie i ozdobić w ten sposób miejsce za parą młodą. Mogą być tylko elementem takiej dekoracyjnej ścianki, wtedy możecie użyć tylko jednego zdjęcia, ale powieszenie kilku fotografii też może być fajnym pomysłem.

Zdjęcia w ozdobnych ramkach (dopasowanych oczywiście do tematu i koloru przewodniego wesela) możecie wykorzystać jako dekorację stołów. Cudownym pomysłem jest stworzenie kącika z Waszymi fotografiami na jakimś stoliku/szafeczce w spokojnym kąciku. Do zdjęć z sesji narzeczeńskiej dodajcie inne Wasze zdjęcia, także te z dzieciństwa. Może nawet warto wrócić do zdjęć ślubnych Waszych rodziców albo dziadków?

Moją ostatnią propozycją jest prezentacja zdjęć w formie slidera wyświetlanego bezpośrednio na ścianie.  Nie jest to jeszcze oklepany pomysł i może zrobić duże wrażenie na Waszych gościach. A jeżeli chcecie dodatkowego efektu wow – wykorzystajcie taką prezentację jako tło do pierwszego tańca.

  • Zrobienie albumów jako podziękowanie dla rodziców to świetny pomysł! Rodzice (a także dziadkowie) ucieszą się też na pewno ze zdjęć w większym formacie w ozdobnej ramce lub w formie fotoobrazu. Nieraz też widziałam podziękowania dla rodziców w formie prezentacji, w czasie których wykorzystano zdjęcia z rodzinnych albumów w połączeniu z tymi z sesji przedślubnej. Za każdym razem wywoływały one bardzo emocjonalne reakcje – śmiech, wzruszenie.
  • Ostatnio na prawie każdym weselu, młodzi myślą o małym prezencie dla gości w ramach podziękowań za przybycie. Do przygotowania takiego podarunku także można wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej – może być to np. magnes na lodówkę ze zdjęciem.

zakochana para tańczy w trakcie sesji narzeczeńskiejkobieta i mężczyzna w trakcie seji narzeczeńskiej

Czy przekonałam Was do zrobienia sesji narzeczeńskiej? Mam nadzieję, że tak! Jeżeli nie, mam  jeszcze jeden najważniejszy powód, dla którego warto ją zrobić:

Żebyście mieli zdjęcie Razem. Tak zwyczajnie – na pamiątkę.  Para patrzy sobie w oczy w trakcie sesji narzeczeńskiejSesja narzeczeńska w Katowicach

Recommend
Share
Tagged in
Leave a reply