Regulamin sesji

1. Wykonawca (czyli ja) zobowiązuje się do wykonania usługi fotograficznej zgodnie z wybranym przez klienta pakietem. Pełny opis pakietów na stronie: olawilczek.pl/cennik
Zdjęcia poddane wstępnej obróbce zostaną przekazane w formie galerii internetowej, a spośród przekazanych zdjęć Klient wybierze zamawiane przez siebie ujęcia.
Forma cyfrowa zdjęć zostanie dostarczona w ciągu 30 dni roboczych (nie wliczając w to czasu wybierania ujęć z galerii przez klienta).

2. Galeria jest dostępna przez 3 miesiące od daty publikacji. Możliwe jest ponowne otwarcie galerii na życzenie klienta. Koszt takiej usługi to 20 zł. 
3. Realizuję usługę przy użyciu własnych narzędzi i na własnych materiałach. Oświadczam, że wykonam fotografie ze starannością na jaką wskazuje moje doświadczenie i na odpowiednim poziomie technicznym. Klient oświadcza, że zapoznał się z moim portfolio.
4. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. Spóźnienie może spowodować skrócenie czasu sesji.
5. Zastrzegam prawo do przełożenia terminu sesji z przyczyn niezależnych (np. zakaźnej choroby mojej lub domowników).
6. Wszyscy uczestnicy sesji muszą być w pełni zdrowi (bez kaszlu i kataru).
7. Klient zobowiązuje się do zapłaty na rzecz wykonawcy wynagrodzenia określonego w cenniku.
Zapłata zostanie przekazana na konto bankowe: 79 1950 0001 2006 0056 2297 0001 (Fotografia Aleksandra Wilczek, ul. Sadowa 82/3; 41-922 Radzionków)
najpóźniej w dniu, w którym wykonywane będą zdjęcia lub uiszczona gotówką przed rozpoczęciem wykonania zdjęć.
Ewentualna dopłata za dodatkowe ujęcia i inne produkty zostanie przekazane na podane wyżej konto bankowe nie później niż 3 dni po złożeniu zamówienia przez  Klienta.
8. Klient może publikować zdjęcia w internecie, prasie lub innego typu mediach (np. na portalach społecznościowych, blogach, prywatnych stronach internetowych, lokalnych gazetkach itp.) wyłącznie wraz z podpisaniem i oznaczeniem autora zdjęcia. Zdjęcia są chronione prawem autorskim i zabrania się ich przerabiania, udostępniania podmiotom gospodarczym, a także wykorzystywania w celach zarobkowych bez pisemnej zgody Wykonawcy. Proszę o nie poddawanie moich zdjęć dodatkowej obróbce (np. filtry na Instagramie).
9 . Nie oddaję nieobrobionych przez klienta zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.
10.Każdy klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu.
Decyzja o skorzystaniu z usług fotografa jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera.
11. Istnieje możliwość wykupienia usługi Express – zdjęcia do wyboru zostają wtedy dostarczone na następny dzień roboczy po sesji, obrobione zdjęcia w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych od wyboru zdjęć przez Klienta. Koszt usługi Express to 200 zł.  Może się zdarzyć, ze usługa Express będzie niemożliwa do wykupienia.
12. Zasady bezpieczeństwa
Za bezpieczeństwo dzieci w czasie sesji odpowiadają zawsze rodzice.
Plener – sesje plenerowe odbywają się w naturze, możemy spotkać owady, znaleźć błoto, brud i piasek. Bardzo proszę o kontrolowanie dziecka pod względem niszczenia przyrody. Nie zrywamy kwiatów, nie łamiemy gałęzi. Po sesji zostawiamy każde miejsce takie, jak je zastaliśmy.
Studio – staram się, żeby studio było miejscem bezpiecznym dla dziecka, jednak bardzo proszę o umiarkowaną ostrożność. Proszę o kontrolę nad dziećmi w szczególności jeżeli chodzi o sprzęt w studio (lampy).
13. W miejscach, w których wymagana jest dodatkowa opłata za wejście i/lub opłata za robienie zdjęć, opłaty te pokrywa Klient. (np. palmiarnia, niektóre parki przy pałacach).

Zgoda na publikację

Zgoda na publikację nie jest obowiązkowa, ale zawsze jest mi niezmiernie miło kiedy jej udzielacie. Pokazywanie zdjęć, które stworzyłam jest nieodzownym elementem mojej pracy i niezbędne dla dalszego rozwoju jako fotografa i przedsiębiorcy. Pamiętajcie, że zgodę możecie cofnąć w każdym momencie (Wystarczy mnie o tym poinformować).

 

Wyrażam zgodę na późniejsze wykorzystywanie swojego wizerunku wykorzystanego na fotografii w materiałach reklamujących działalność wykonawcy, w siedzibie firmy Wykonawcy oraz witrynach internetowych jego firmy lub na fanpage strony na Facebook-u i Instagramie, a także w materiałach edukacyjnych tworzonych przez Wykonawcę.  Z tego tytułu w przyszłości nie będą przedstawiać żadnych roszczeń finansowych.
Wykonawca oświadcza, że nie opublikuje oraz nie będzie udostępniał osobom trzecim zdjęć o charakterze intymnym (np. mamy karmiącej), bez uzyskania dodatkowej zgody.  Jednocześnie jako opiekun prawny osoby małoletniej ……………….. …………………..wyrażam zgodę na wykorzystanie jej wizerunku w celach wymienionych wyżej.
……………………………………………………………………..

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych swoich oraz dziecka podanych w formularzu oraz utrwalonych na fotografii
…………………………….……………………………………………………………………………… (imię i nazwisko)
…………………………………………………………………………………………………………….. (numer telefonu i adres email)
przez Fotografia Aleksandra Wilczek z siedzibą w Radzionkowie
celem wykonania sesji zdjęciowej, obróbki fotografii zawierających wizerunek moich i dziecka (dzieci) , a także ich utrwalenia w wersji elektronicznej oraz papierowej. Oświadczam, że zostałem/-am poinformowany/-a, że w każdej chwili mam prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych. Cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.
Administratorem danych osobowych jest Fotografia Aleksandra Wilczek z siedzibą w Radzionkowie. Aby prawidłowo i sprawnie wykonać przedmiot umowy, dane osobowe będą przekazane serwisowi pośredniczącemu w wykonaniu usługi fotograficznej, a w szczególności w umożliwieniu wyboru i pośredniczącemu w zleceniu druku zdjęć, a także podmiotowi trzeciemu zajmującemu się drukiem zdjęć.
Przysługuje mi prawo: a) dostępu do danych oraz otrzymania ich kopii, b) sprostowania danych oraz ich poprawiania, c) usunięcia danych, d) ograniczenia przetwarzania danych, e) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, f) przenoszenia danych, g) wniesienia skargi do organu nadzorczego, h) cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych,
Celem wykonania praw skieruję żądanie pod adres email: ola@olawilczek.pl Podanie danych jest dobrowolne, jednakże odmowa ich podania skutkuje niemożnością zawarcia umowy i wykonania fotografii. Dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą profilowane.
…………………………………………………………………….

Moja misja

Tworzyć zdjęcia, które są ponadczasowe i będą pamiątką na lata, Uchwycić to, co najcenniejsze -emocje, radość, uśmiech i miłość.

Miłe słowa

Ola towarzyszyła naszym dzieciom z aparatem właściwie odkąd się urodziły. (...) to jej nasze dzieci zawdzięczają większość swoich najpiękniejszych zdjęć. Widzimy, ile pracy i zaangażowania włożyła już do tej pory, żeby doskonalić swój warsztat i cieszymy się, że jej prace spotykają się z coraz szerszym uznaniem – o czym często słyszymy od bliższych i dalszych znajomych. Z pewnością będziemy regularnie powracać do naszego ulubionego fotografa i polecać jej usługi innym.

– Kasia

Sesja upłynęła w przemiłej atmosferze a cudne zdjęcia będą pamiątką na długie lata. Pełen profesjonalizm, świetne podejście do dzieci, super kontakt. Przemiła osoba z pasją i talentem. Polecam serdecznie! ????

– Magda

FOTOGRAFIA ALEKSANDRA WILCZEK

nr konta: 79 1950 0001 2006 0056 2297 0001
Fotografia Aleksandra Wilczek

Nowe studio –  Bytom (Stolarzowice)

Email

ola@olawilczek.pl

Telefon

691 965 838

Polityka prywatności