side-area-logo

Sesja wizerunkowa i produktowa autorki książki | Radzionków

Uwielbiam pracę z pozytywnymi ludźmi, którzy lubią to co robią. Taką osobą jest Ania Poznańska, autorka fantastycznych edukacyjnych książek dla dzieci: “Dlaczego dzieci jedzą śmieci” i “Dlaczego dorośli mają dziwne zęby”.  To od A do Z autorski projekt Ani – sama przygotowała teksty, stworzyła ilustracje, zaprosiła do współpracy specjalistów (lekarzy, dietetyków, stomatologów), a na koniec sama książki wydała – w ramach stworzonego przez siebie wydawnictwa Kasza Manna.

Ania potrzebowała zdjęć swoich książek do wykorzystania przede wszystkim (ale nie wyłącznie) w social media. Wspólnie uznałyśmy, że skoro są przeznaczone dla dzieci, najlepiej byłoby pokazać je właśnie w dziecięcych rączkach. Dlatego na sesję zaprosiłyśmy też córkę Ani – Różę. Moje białe studio z łóżkiem jest idealną przestrzenią do takich zdjęć – białe tło jest bardzo uniwersalne, daje dużo możliwości (Ania dodaje do zdjęć swoje grafiki i napisy). Łóżko i kolorowe poduchy pozwoliły na dodanie domowego, luźnego klimatu.

W trakcie jednej sesji powstało wiele różnorodnych zdjęć, które Ania może wykorzystać w swoich kanałach na social media, stronie internetowej wydawnictwa, czy przy promocji książek. Powstały bardziej poważne zdjęcia Ani (z książkami i bez), a także ujęcia bardziej… “zazębiste”, świetnie wpasowujące się w charakter autorki i produktu. Na deser kilka bardziej lifestylowych zdjęć Ani z Różą oraz kilka kadrów typu flat-lay.

Na życzenie Ani finalne zdjęcia są odrobinkę mniej jasne niż moja standardowa praca ze studio.

Świetnie się bawiłam w trakcie tej współpracy – bardzo miło mi było poznać Anię, Różę oraz Lukrecję, Krysia i Panią Sklepową. Jeżeli jeszcze nie znacie książek – to koniecznie sprawdźcie sklepik i Facebooka wydawnictwa.

 

Recommend
Share
Tagged in
Leave a reply